UPJ1K330MPD1TA
DigiKeys varenummer
493-UPJ1K330MPD1TACT-ND - Afskåret tape (CT)
UPJ1K330MPD1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPJ1K330MPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UPJ1K330MPD1TA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
132 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
234 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
530 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C