UFW2A330MPD1TA
DigiKeys varenummer
493-UFW2A330MPD1TACT-ND - Afskåret tape (CT)
UFW2A330MPD1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UFW2A330MPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UFW2A330MPD1TA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
160 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
320 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C