UKL1H330KPDANATA
DigiKeys varenummer
493-UKL1H330KPDANATACT-ND - Afskåret tape (CT)
UKL1H330KPDANTA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1H330KPDANATA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UKL1H330KPDANATA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
110 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
220 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C