NFM18PC105R0J3D
DigiKeys varenummer
490-6970-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6970-1-ND - Afskåret tape (CT)
490-6970-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
NFM18PC105R0J3D
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0603
Detaljeret beskrivelse
1 µF Gennemføringskondensatorer 6,3V 4 A 10mOhm 0603 (1608 metrisk), 3 PC Pad
EDA/CAD-modeller
NFM18PC105R0J3D Modeller
Kategori
Strøm
4 A
DC-modstand (DCR) (maks.)
10mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Kapacitans
1 µF
Højde (maks.)
0,035" (0,90mm)
Tolerance
±20%
Grundlæggende varenummer
Spænding - Nominel
6,3V