0251.750VXL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Littelfuse Inc.
På lager: 23.294
Datablad
750 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Hulmontering Aksial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0251.750VXL
DigiKeys varenummer
0251.750VXL-ND
Producenter
Producentens varenummer
0251.750VXL
Beskrivelse
FUSE BRD MT 750MA 125VAC/VDC AXL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0251.750VXL Modeller
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A AC, 300A DC
Smeltning I²t
0.153
Godkendelsesagentur
CSA, cURus, TUV
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,110" diam. x 0,280" L (2,80mm x 7,11mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
0.175 Ohms