0251.750MRT1L
DigiKeys varenummer
F3168TR-ND - Tape & Reel (TR)
F3168CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
0251.750MRT1L
Beskrivelse
FUSE BRD MT 750MA 125VAC/VDC AXL
Detaljeret beskrivelse
750 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Hulmontering Aksial
EDA/CAD-modeller
0251.750MRT1L Modeller
Sprænger hurtigt
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A AC, 300A DC
Smeltning I²t
0.153
Godkendelsesagentur
CSA, cURus, TUV
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,110" diam. x 0,280" L (2,80mm x 7,11mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
0.175 Ohms