0251.750MXL
DigiKeys varenummer
F2353-ND
Producenter
Producentens varenummer
0251.750MXL
Beskrivelse
FUSE BRD MT 750MA 125VAC/VDC AXL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
750 mA 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Hulmontering Aksial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0251.750MXL Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A AC, 300A DC
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.153
Monteringstype
Hulmontering
Godkendelsesagentur
CSA, cURus, TUV
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,110" diam. x 0,280" L (2,80mm x 7,11mm)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
DC-koldmodstand
0.175 Ohms