TPSD476K016S0150 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 3.218
Datablad
Opgradering
Similar
På lager: 122
Similar
På lager: 796
På lager: 354
På lager: 875
Vishay Sprague
Vishay Sprague
47 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (7343 metrisk) 150mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD476K016S0150
DigiKeys varenummer
TPSD476K016S0150-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TPSD476K016S0150
Beskrivelse
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TPSD476K016S0150 Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
150mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,122" (3,10mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
16 V