TPSC157K006R0250 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 2.759
Datablad
Similar
KYOCERA AVX
På lager: 0
Datablad
Direkte
Vishay Sprague
Vishay Sprague
På lager: 140
KEMET
150 µF Formstøbt Tantalkondensatorer 6.3 V 2312 (6032 metrisk) 250mOhm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC157K006R0250
DigiKeys varenummer
TPSC157K006R0250-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TPSC157K006R0250
Beskrivelse
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2312
Detaljeret beskrivelse
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
250mOhm
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,236" L x 0,126" B (6,00mm x 3,20mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Tolerance
±10%
Spænding - Nominel
6.3 V