SR305C105MAATR1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
KYOCERA AVX
På lager: 464
Datablad
Opgradering
KYOCERA AVX
På lager: 10.324
Datablad
Opgradering
På lager: 90
På lager: 813
På lager: 4.856
Similar
Direkte
KEMET
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 µF ±20% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR305C105MAATR1
DigiKeys varenummer
SR305C105MAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR305C105MAATR1
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,300" L x 0,150" B (7,62mm x 3,81mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,360" (9,14mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,200" (5,08mm)