0805J0500224JXT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Direkte
YAGEO
Direkte
KYOCERA AVX
Opgradering
KEMET
KEMET
Walsin Technology Corporation
Murata Electronics
Murata Electronics
0.22 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
0805J0500224JXT
DigiKeys varenummer
0805J0500224JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
0805J0500224JXT
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0805J0500224JXT Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,051" (1,30mm)