KGM21AR71H224JL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KYOCERA AVX
På lager: 2.691
Datablad
Direkte
KEMET
På lager: 5.818
Datablad
Direkte
YAGEO
Murata Electronics
Opgradering
KEMET
0.22 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KGM21AR71H224JL
DigiKeys varenummer
478-KGM21AR71H224JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
KGM21AR71H224JL
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
KGM21AR71H224JL Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,01mm x 1,25mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)