APGA1602SYC/KA
DigiKeys varenummer
754-1817-2-ND - Tape & Reel (TR)
754-1817-1-ND - Afskåret tape (CT)
754-1817-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APGA1602SYC/KA
Beskrivelse
LED YELLOW CLEAR CHIP SMD R/A
Detaljeret beskrivelse
Gul 589nm LED-indikation – Diskret 2,05V 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
APGA1602SYC/KA Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,05V
Mfr
Strøm - Test
20mA
Synsvinkel
160°, 120°
Bølgelængde - Peak
591nm
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,90mm B
Højde (maks.)
0,30mm
Linsestørrelse
1,60mm x 0,90mm