APGA1602CGC/KA
DigiKeys varenummer
754-1820-2-ND - Tape & Reel (TR)
754-1820-1-ND - Afskåret tape (CT)
754-1820-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APGA1602CGC/KA
Beskrivelse
LED GREEN CLEAR CHIP SMD R/A
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Grøn 571nm LED-indikation – Diskret 2,05V 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
APGA1602CGC/KA Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,05V
Mfr
Strøm - Test
20mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Synsvinkel
160°, 145°
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Farve
Bølgelængde - Dominerende
Konfiguration
Standard
Bølgelængde - Peak
573nm
Linsefarve
Farveløs
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsegennemsigtighed
Klar
Leverandørs enhedspakning
Millicandela-normering
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,90mm B
Linsetype
Rektangel med flad top
Højde (maks.)
0,30mm
Linsestørrelse
1,60mm x 0,90mm