APGA1602QBC/KA-5MAV
DigiKeys varenummer
754-1821-2-ND - Tape & Reel (TR)
754-1821-1-ND - Afskåret tape (CT)
754-1821-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APGA1602QBC/KA-5MAV
Beskrivelse
LED BLUE CLEAR SMD R/A
Detaljeret beskrivelse
Blå 463nm LED-indikation – Diskret 2,8V 2-SMD, ingen leder
EDA/CAD-modeller
APGA1602QBC/KA-5MAV Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,8V
Mfr
Strøm - Test
5mA
Synsvinkel
130°, 150°
Bølgelængde - Peak
460nm
Pakke/hus
2-SMD, ingen leder
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,90mm B
Højde (maks.)
0,30mm
Linsestørrelse
1,60mm x 0,90mm