ESC475M050AC3AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 2.490
Datablad
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Würth Elektronik
Würth Elektronik
Chinsan (Elite)
På lager: 532
Chinsan (Elite)
På lager: 741
På lager: 642
På lager: 37
4.7 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESC475M050AC3AA
DigiKeys varenummer
399-ESC475M050AC3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESC475M050AC3AA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 105C
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESC475M050AC3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
46 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
115 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
2 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C