ESC475M063AC3AA
DigiKeys varenummer
399-ESC475M063AC3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESC475M063AC3AA
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2,2Ohm @ 100kHz 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESC475M063AC3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
103.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
115 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
2.2 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2,2Ohm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C