ED1H4R7MP20511RU
DigiKeys varenummer
4191-ED1H4R7MP20511RUCT-ND - Afskåret tape (CT)
4191-ED1H4R7MP20511RUTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ED1H4R7MP20511RU
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
135 mA @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
1.02 Ohms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C