IXTP32N65X det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
IXYS
På lager: 153
Datablad
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
På lager: 3.045
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 2.265
Infineon Technologies
Infineon Technologies
På lager: 196
Vishay Siliconix
På lager: 440
STMicroelectronics
N-kanal 650 V 32A (Tc) 500W (Tc) Hulmontering TO-220-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
IXTP32N65X
DigiKeys varenummer
IXTP32N65X-ND
Producenter
Producentens varenummer
IXTP32N65X
Beskrivelse
MOSFET N-CH 650V 32A TO220-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
5,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
54 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2205 pF @ 25 V
Varestatus
Forældet
Effektspredning (maks.)
500W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
135mOhm @ 16A, 10V