FCP125N65S3
DigiKeys varenummer
488-FCP125N65S3-ND
Producenter
Producentens varenummer
FCP125N65S3
Beskrivelse
MOSFET N-CH 650V 24A TO220-3
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 650 V 24A (Tc) 181W (Tc) Hulmontering TO-220-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FCP125N65S3 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 2,4mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
46 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±30V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1940 pF @ 400 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
181W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
650 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
125mOhm @ 12A, 10V