IPW60R037CM8XKSA1
DigiKeys varenummer
448-IPW60R037CM8XKSA1-ND
Producenter
Producentens varenummer
IPW60R037CM8XKSA1
Beskrivelse
IPW60R037CM8XKSA1
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 64A (Tj) 329W (Tc) Hulmontering PG-TO247-3-U06
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IPW60R037CM8XKSA1 Modeller
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
37mOhm @ 27A, 10V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,7V @ 680µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
79 nC @ 10 V
Emballage
Rør
Vgs (maks.)
±20V
Varestatus
Aktiv
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3458 pF @ 400 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
329W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
PG-TO247-3-U06
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V