ACS772KCB-150B-SMT-T
DigiKeys varenummer
620-ACS772KCB-150B-SMT-T-ND
Producenter
Producentens varenummer
ACS772KCB-150B-SMT-T
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE 150A 5-CB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 150A 1 kanaler Hall-effekt Dobbeltrettet 5-CB formede ledere, SMT
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACS772KCB-150B-SMT-T Modeller
Kategori
Linearitet
±0,9%
Mfr
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Emballage
Rør
Responstid
2,5µs
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
15mA
Til måling
AC/DC
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Sensortype
Klasse
Automotive
Strøm - Registrering
Kvalifikation
AEC-Q100
Output
Ratiometrisk, Spænding
Monteringstype
Følsomhed
13,33mV/A
Pakke/hus
5-CB formede ledere, SMT
Frekvens
DC – 200kHz