IAUC60N04S6L045HATMA1
DigiKeys varenummer
448-IAUC60N04S6L045HATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUC60N04S6L045HATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
448-IAUC60N04S6L045HATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
IAUC60N04S6L045HATMA1
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 40V 60A 8TDSON
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 40V 60A (Tj) 52W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-57
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
IAUC60N04S6L045HATMA1 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 13µA
Producenter
Infineon Technologies
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
19nC @ 10V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1136pF @ 25V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effekt - Maks.
52W (Tc)
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Klasse
Automotive
Konfiguration
2 N-kanal (halvbro)
Kvalifikation
AEC-Q101
FET-funktionalitet
Logikniveau-gate
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
40V
Pakke/hus
8-PowerVDFN
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
60A (Tj)
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-57
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
4,5mOhm @ 30A, 10V