IAUC45N04S6N070HATMA1 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | IAUC45N04S6N070HATMA1 |
Beskrivelse | MOSFET 2N-CH 40V 45A 8TDSON |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | MOSFET'er – Arrays 40V 45A (Tj) 41W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-57 |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | IAUC45N04S6N070HATMA1 Modeller |
Kategori | Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs 12nC @ 10V |
Producenter Infineon Technologies | Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds 701pF @ 25V |
Serie | Effekt - Maks. 41W (Tc) |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Driftstemperatur -55°C – 175°C (TJ) |
Varestatus Ikke til nye design | Klasse Automotive |
Teknologi MOSFET (metaloxid) | Kvalifikation AEC-Q101 |
Konfiguration 2 N-kanal (halvbro) | Monteringstype Overflademontering |
Afladning til kildespænding (Vdss) 40V | Pakke/hus 8-PowerVDFN |
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C 45A (Tj) | Leverandørs enhedspakning PG-TDSON-8-57 |
Rds on (maks.) @ Id, Vgs 7mOhm @ 22A, 10V | Grundlæggende varenummer |
Vgs(th) (maks.) @ Id 3V @ 9µA |