BSC500N20NS3GATMA1
DigiKeys varenummer
BSC500N20NS3GATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC500N20NS3GATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BSC500N20NS3GATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BSC500N20NS3GATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 200V 24A TDSON-8
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 200 V 24A (Tc) 96W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-1
EDA/CAD-modeller
BSC500N20NS3GATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 60µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1580 pF @ 100 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
96W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
200 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-1
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
50mOhm @ 22A, 10V