BSC070N10NS3GATMA1 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Diotec Semiconductor
På lager: 4.289
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 14.301
Datablad
onsemi
Renesas Electronics Corporation
Vishay Siliconix
Vishay Siliconix
STMicroelectronics
STMicroelectronics
N-kanal 100 V 90A (Tc) 114W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-1
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BSC070N10NS3GATMA1
DigiKeys varenummer
BSC070N10NS3GATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC070N10NS3GATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BSC070N10NS3GATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BSC070N10NS3GATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 90A TDSON-8
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BSC070N10NS3GATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 75µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
4000 pF @ 50 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
114W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-1
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
7mOhm @ 50A, 10V