LS Q976-NR-1-0-20-R18
DigiKeys varenummer
475-LSQ976-NR-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LSQ976-NR-1CT-ND - Afskåret tape (CT)
475-LSQ976-NR-1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LS Q976-NR-1-0-20-R18
Beskrivelse
LED RED DIFFUSED 0603 SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rød 633nm LED-indikation – Diskret 2V 0603 (1608 metrisk)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2V
Mfr
Strøm - Test
20mA
Serie
Synsvinkel
160°
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Last Time Buy
Bølgelængde - Dominerende
Farve
Bølgelængde - Peak
645nm
Konfiguration
Standard
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Linsefarve
Hvid
Leverandørs enhedspakning
Linsegennemsigtighed
Diffus
Størrelse/dimension
1,60mm L x 0,80mm B
Millicandela-normering
Højde (maks.)
0,80mm
Linsetype
Rektangel med flad top
Grundlæggende varenummer
Linsestørrelse
1,00mm x 0,80mm