BSC050N03LSGATMA1
DigiKeys varenummer
BSC050N03LSGATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC050N03LSGATMA1CT-ND - Afskåret tape (CT)
BSC050N03LSGATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BSC050N03LSGATMA1
Beskrivelse
MOSFET N-CH 30V 18A/80A TDSON
Producentens standard leveringstid
61 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 18A (Ta), 80A (Tc) 2,5W (Ta), 50W (Tc) Overflademontering PG-TDSON-8-5
EDA/CAD-modeller
BSC050N03LSGATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
35 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2800 pF @ 15 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 50W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Leverandørs enhedspakning
PG-TDSON-8-5
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
5mOhm @ 30A, 10V