M50-3600542R
DigiKeys varenummer
952-4189-2-ND - Tape & Reel (TR)
952-4189-1-ND - Afskåret tape (CT)
952-4189-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
M50-3600542R
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 10 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA/CAD-modeller
M50-3600542R Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,118" (3,00mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,039" (1,00mm)
Serie
Kontaktudformning
Kvadratisk
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
3,00µin (0,076µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal positioner
Funktioner
Pick and Place
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
1A
Kappe
Uafskærmet
Samlede stakhøjder
3,9mm, 5,3mm, 6,08mm, 6,18mm, 7mm