G125-MH11205L3P
DigiKeys varenummer
952-2705-ND
Producenter
Producentens varenummer
G125-MH11205L3P
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 12POS 1.25MM
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 12 positioner 0,049" (1,25mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
G125-MH11205L3P Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Smæklås
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,130" (3,30mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,219" (5,56mm)
Emballage
Strip
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
8,00µin (0,203µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA4T), Nylon 4T, Glasfyldt, Halogenfri
Antal positioner
Funktioner
Binding af loddetin
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Grøn
Type
Strømklassificering (AMPS)
2A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V