GKG40015
DigiKeys varenummer
2447-GKG40015-ND
Producenter
Producentens varenummer
GKG40015
Beskrivelse
CAP TRIMMER 7-40PF 100V TH
Detaljeret beskrivelse
7 – 40pF Trimmekondensatorer variable kondensatorer 100 V Top Hulmontering
Q @ frek.
200 @ 1MHz
Serie
Størrelse/dimension
0,236" diam. (6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,197" (5,00mm)
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Kapacitansområde
7 – 40pF
Spænding - Nominel
100 V