GKG50015
DigiKeys varenummer
2447-GKG50015-ND
Producenter
Producentens varenummer
GKG50015
Beskrivelse
CAP TRIMMER 10-50PF 100V TH
Detaljeret beskrivelse
10 – 50pF Trimmekondensatorer variable kondensatorer 100 V Top Hulmontering
Q @ frek.
200 @ 1MHz
Serie
Størrelse/dimension
0,236" diam. (6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,197" (5,00mm)
Driftstemperatur
-25°C – 85°C
Kapacitansområde
10 – 50pF
Spænding - Nominel
100 V