XLR-18R0507B-R
DigiKeys varenummer
283-XLR-18R0507B-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
XLR-18R0507B-R
Beskrivelse
CAP MODULE 500F 18V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 F (EDLC) superkondensatorerr 18 V Modul 1,7mOhm 1000 timer @ 65°C
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,7mOhm
Levetid @ temp.
1000 timer @ 65°C
Serie
Terminering
Kabel med stikforbindelse
Emballage
Boks
Monteringstype
Chassismontering
Kapacitans
500 F
Størrelse/dimension
16,417" L x 2,677" B (417,00mm x 68,00mm)
Tolerance
-5%, +20%
Højde - Monteret (maks.)
6,969" (177,00mm)
Spænding - Nominel
18 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C