XLR-16R2507B-R
DigiKeys varenummer
283-XLR-16R2507B-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
XLR-16R2507B-R
Beskrivelse
CAP MODULE 500F 16.2V
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 F (EDLC) superkondensatorerr 16.2 V Modul 1,7mOhm 1500 timer @ 65°C
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1,7mOhm
Producenter
Eaton - Electronics Division
Levetid @ temp.
1500 timer @ 65°C
Serie
Terminering
Kabel med stikforbindelse
Emballage
Boks
Monteringstype
Chassismontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Modul
Kapacitans
500 F
Størrelse/dimension
16,417" L x 2,677" B (417,00mm x 68,00mm)
Tolerance
-5%, +20%
Højde - Monteret (maks.)
6,969" (177,00mm)
Spænding - Nominel
16.2 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C