SS-5H-3.15A-APH
DigiKeys varenummer
283-4168-1-ND - Afskåret tape (CT)
283-4168-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
SS-5H-3.15A-APH
Beskrivelse
FUSE BRD MNT 3.15A 300VAC RADIAL
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.15 A 300 V AC DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Hulmontering Radial, Boks
Kategori
Responstid
Træg
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
100A
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Smeltning I²t
67.0
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE
Monteringstype
Hulmontering
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,335" L x 0,169" B x 0,329" H (8,50mm x 4,30mm x 8,35mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
17.5 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
300 V