PB-5R0V104-R
DigiKeys varenummer
283-PB-5R0V104-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
PB-5R0V104-R
Beskrivelse
CAP 100MF -20% +80% 5V T/H
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 mF (EDLC) superkondensatorerr 5 V Radial, Dåse 4Ohm @ 100Hz 1000 timer @ 70°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PB-5R0V104-R Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,287" (7,30mm)
Kapacitans
100 mF
Størrelse/dimension
0,445" L x 0,236" B (11,30mm x 6,00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4Ohm @ 100Hz