CHP5R0L104R-TW
DigiKeys varenummer
4688-CHP5R0L104R-TW-ND
Producenter
Producentens varenummer
CHP5R0L104R-TW
Beskrivelse
5.0V 0.1F 10*5*12 T/DA EDLC
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 F (EDLC) superkondensatorerr 5 V Radial, Dåse 2Ohm @ 1kHz 2000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 70°C
Producenter
CDA (Zhifengwei Technology)
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Pose
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
0.1 F
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,197" B (10,00mm x 5,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
Spænding - Nominel
5 V
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 1kHz