PB-5R0V105-R
DigiKeys varenummer
283-PB-5R0V105-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
PB-5R0V105-R
Beskrivelse
CAP 1F -20% +80% 5V T/H
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 F (EDLC) superkondensatorerr 5 V Radial, Dåse 500mOhm @ 100Hz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,465" (11,80mm)
Kapacitans
1 F
Størrelse/dimension
0,681" L x 0,354" B (17,30mm x 9,00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
500mOhm @ 100Hz