BK/MDA-20-R
DigiKeys varenummer
283-2726-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/MDA-20-R
Beskrivelse
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB
Detaljeret beskrivelse
20 A 250 V AC 125 V DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
1,5kA AC, 10kA DC
Smeltning I²t
483.45
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,250" L (6,35mm x 31,75mm)
Spændingsklassifikation - AC
250 V
DC-koldmodstand
0.004 Ohms