BK/ABC-10-R
DigiKeys varenummer
283-2607-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/ABC-10-R
Beskrivelse
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 A 250 V AC 125 V DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200A AC, 10kA DC
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
208.8
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,250" L (6,35mm x 31,75mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.011 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
250 V