0313010.MX250P
DigiKeys varenummer
F6242-ND
Producenter
Producentens varenummer
0313010.MX250P
Beskrivelse
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 A 250 V AC DC sikring Patron, Glas Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Mfr
Responstid
Træg
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Smeltning I²t
760.0
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
UL
Monteringstype
Kræver holder
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,250" L (6,35mm x 31,75mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0083 Ohms