SBR8U60P5-7
DigiKeys varenummer
SBR8U60P5-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBR8U60P5-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBR8U60P5-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBR8U60P5-7
Beskrivelse
DIODE SBR 60V 8A POWERDI5
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 8A Overflademontering PowerDI™ 5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SBR8U60P5-7 Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
530 mV @ 8 A
Mfr
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
600 µA @ 60 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 5
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
8A