FDMS86200
DigiKeys varenummer
FDMS86200TR-ND - Tape & Reel (TR)
FDMS86200CT-ND - Afskåret tape (CT)
FDMS86200DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FDMS86200
Beskrivelse
MOSFET N-CH 150V 9.6A/35A 8PQFN
Producentens standard leveringstid
48 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 150 V 9,6A (Ta), 35A (Tc) 2,5W (Ta), 104W (Tc) Overflademontering 8-PQFN (5x6)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FDMS86200 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
46 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2715 pF @ 75 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
2,5W (Ta), 104W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
150 V
Leverandørs enhedspakning
8-PQFN (5x6)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
18mOhm @ 9,6A, 10V