AP7361C-33ER-13
DigiKeys varenummer
AP7361C-33ER-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7361C-33ER-13DICT-ND - Afskåret tape (CT)
AP7361C-33ER-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AP7361C-33ER-13
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223R
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A SOT-223R
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
80 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB – 55dB (1kHz – 10kHz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Input (maks.)
6V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223R
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,36V @ 1A (Typ)