742C163103JP
DigiKeys varenummer
60-742C163103JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-742C163103JPCT-ND - Afskåret tape (CT)
60-742C163103JPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
742C163103JP
Beskrivelse
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 2506
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±5% 63mW Effekt pr. Element Isoleret 8 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 2506, konkav, terminaler langside
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
742C163103JP Modeller
Kategori
Effekt pr. element
63mW
Producenter
CTS Resistor Products
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Kredsløbstype
Isoleret
Pakke/hus
2506, konkav, terminaler langside
Modstand (Ohm)
10k
Størrelse/dimension
0,252" L x 0,063" B (6,40mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)