AHA476M50F24T-F | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | AHA476M50F24T-F |
Beskrivelse | CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 4,2Ohm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Klassificeringer |
Serie | Applikationer |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Rippel strøm @ lav frekvens 95 mA @ 120 Hz |
Varestatus Ikke til nye design | Rippel strøm @ høj frekvens 161.5 mA @ 10 kHz |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,402" (10,20mm) |
Spænding - Nominel 50 V | Overflademonterings fladestørrelse 0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm) |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 4,2Ohm @ 120Hz | Monteringstype |
Levetid @ temp. 2000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |
Driftstemperatur -55°C – 105°C |