AHA476M50X16T-F
DigiKeys varenummer
338-AHA476M50X16T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-AHA476M50X16T-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
338-AHA476M50X16T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AHA476M50X16T-F
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 4,2Ohm @ 120Hz 1000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
63 mA @ 120 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Rippel strøm @ høj frekvens
107.1 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,303" (7,70mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,2Ohm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C