AFK476M63F24T-F
DigiKeys varenummer
338-2203-2-ND - Tape & Reel (TR)
338-2203-1-ND - Afskåret tape (CT)
338-2203-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AFK476M63F24T-F
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 650mOhm @ 100kHz 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
187.5 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
250 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Impedans
650 mOhms
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
650mOhm @ 100kHz
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,394" B (8,30mm x 10,00mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C