AHA476M50F24T-F
DigiKeys varenummer
338-AHA476M50F24T-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
338-AHA476M50F24T-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
338-AHA476M50F24T-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AHA476M50F24T-F
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 4,2Ohm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
95 mA @ 120 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Rippel strøm @ høj frekvens
161.5 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,402" (10,20mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,2Ohm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C