NC2SW.031 0.5OZ
DigiKeys varenummer
315-NC2SW.0310.5OZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
NC2SW.031 0.5OZ
Beskrivelse
SOLDER WIRE MINI POCKET PACK 60/
Detaljeret beskrivelse
Blyholdig Ingen rengøring Loddetråd Sn60Pb40 (60/40) 20 AWG, 21 SWG Rør, 0,50oz (14,17g)
Kategori
Smeltepunkt
361 – 370°F (183 – 188°C)
Trådtykkelse
20 AWG, 21 SWG
Varestatus
Aktiv
Proces
Blyholdig
Type
Loddetråd
Form
Rør, 0,50oz (14,17g)
Sammensætning
Sn60Pb40 (60/40)
Grundlæggende varenummer
Diameter
0,031" (0,79mm)